Bölgesel Zayıflama Nedir?

Bölgesel zayıflama kilolu olmayan ancak vücudun belli bölgelerinde biriken yağlardan kurtulmak günümüzde çok kısa sürede gerçekleşen işlemlerden biridir. Gerek kadınlarda gerekse erkeklerde vücudun belli bölgelerinde yağ birikir. Bu kadınlarda erkeklere göre çok daha fazladır. Kadınların genellikle kalça ve basenler de yağ birikimi olur. Kadınlarda %30’dan erkeklerde ise % 25’ten fazla yağlanma olduğunda bu sağlık açısından risk taşır. Bu nedenle bölgesel zayıflama yöntemleri olarak bunun bir takım çözümleri bulunmaktadır.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama denildiğinde belli bölgelerdeki yağ birikimlerini ortadan kaldırmaya yönelik uygulamalardır.  Yağlanma kişilerin vücut şeklini bozan görüntüler oluşturur.  Estetik operasyon olmadan birçok bölgesel zayıflama yöntemleri bulunur.  Bunlar;

  • Lipoliz liposuction
  • Mezoterapi
  • Karboksiterapi
  • Ultrashape
  • Radyo frekans gibi yöntemler bulunmaktadır.

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipoliz günümüzde çok sık uygulanan bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir.  Vücudun belli bölgelerinde biriken yağları ortadan kaldırır.  İçinde ilaç bulunan ince iğneler vücudun belli bölgelerine enjekte edilir ve bu yağ hücrelerinin erimesine sebep olur.

Liposuction

Liposuction işlemi günümüzde cerrahi veya operasyonsuz gerçekleştirilmektedir.  Vücudun belli bölgelerinde toplanan yağlar vakumla alınarak vücuda şekil verilir. vücudun yağ birikimi olan bölgelerine lokal anestezi uygulayarak ve serumlar enjekte edilerek o bölgedeki yağların çekilmesi sağlanır.

Mezoterapi

Mezoterapi hem bölgesel zayıflama hem de özellikle kalça ve basen bölgelerinde oluşan selülit tedavisinde kullanılan yöntemlerden biridir.  Deri altına yağ eriten bileşenler verilerek o bölgede dolaşımı sağlama gerçekleştirilir.  Çok minik iğnelerle ilaç enjekte edilir ve bu karışım o bölgedeki sıkışan yağ hücrelerini eriterek onları tekrar kullanılabilir hale getirir.  Cerrahi liposuction ile aynı işlem değildir.

Karboksiterapi

karboksiterapi karbondioksitin olumlu etkileri kullanılarak geliştirilen bir yöntemdir.  Bölgesel zayıflama için ideal yöntemlerden biridir.  Özel bir cihaz yardımıyla saf karbondioksit gazı bölgeye verilerek o bölgedeki dolaşımının sağlanması ve bölgesel metabolizmayı hızlandırmayı hedeflemektedir.

Ultrashape

Ultrashape yöntemi yine bölgesel zayıflama işlemini içeren yağ hücrelerinin ultrasonik ses dalgalarıyla parçalanmasını sağlayan bir yöntemdir.  Ultrason dalgaları yağ birikimi olan bölgedeki hücreleri hedef seçerek etrafındaki dokulara zarar vermeden o bölgedeki yağları yok eder.  Çok kısa sürede işlem gerçekleştirilir ve 4 santimetreye kadar bölgesel incelme sağlanır.

Radyo frekans

Bölgesel zayıflama işleminde kullanılan yöntemlerden biridir.  Radyo frekans uygulamasıdır.  bu işlemde radyo dalgaları kullanılarak vücudun su molekülleri iyonlarını harekete geçirme hedeflenmektedir.  Bunun sonucuna bağlı olarak da bir enerji açığa çıkarak vücut ısınır bu ısı yağları eritir ve bağ dokusunun yenilenmesini sağlar.  Ciddi anlamda zayıflama ve incelme sağlarken aynı zamanda o bölgedeki selüloit de yok eder

Bölgesel Zayıflama Diyet Listesi

Bölgesel zayıflama yaklaşık 1 haftalık düzenli diyet uygulaması ile bölgesel incelme gerçekleştirilir.  Bu diyet karın yağları üzerinde özellikle etkili olmaktadır.  Aynı zamanda belli oranda kilo vererek hem karın yağlarından kurtulmuş olursunuz hem de genel anlamda kilo verilmiş olur.

Bölgesel Zayıflamak İsteyen Ne Yapmalı?

Öncelikle bölgesel zayıflama için yapılabilecek birçok şey işlem bulunmaktadır.  Spor ve egzersiz yapmak bunların başında gelir.  Aynı zamanda bölgesel zayıflama diyet listesi uygulayarak belli oranda incelme sağlanabilir.  Ancak inatçı bölgesel yağlanma durumunda diyet ve egzersize rağmen cevap alınamamışsa bölgesel zayıflama tekniklerinden birini tercih edebilirsiniz.  Bunun için uzman bir kişiyle ve deneyimli bir plastik cerrahlar görüşerek hangi yöntemin uygulamasının daha sağlıklı olacağını karar vermek gerekir.

Bölgesel Zayıflama Fiyat Listesi 2021

Bölgesel zayıflama fiyatları 2021 hangi işlemin uygulanacağına bağlı olarak elbette değişiklik gösterir.  Bölgesel zayıflama fiyatları ile ilgili alınacak en doğru bilgi karşılıklı konuşarak hangi yöntemin uygun olduğuna karar vermek ve ona göre kaç seans yapılacaksa o ölçüde bir fiyat belirlemektir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments