Microblading Kaş

Microblading Kaş Nedir?

Microblading kaş kıl tekniği yarı kalıcı ve size istediğiniz kaşa anında sahip olma fırsatı sunan bir uygulamadır. İşlem iki seanstan oluşur ve seans aralığı ise dört haftadır.

İşleme başlamadan önce krem anestezi ve işlem esnasında ise sıvı anestezi uygulanır. Acı, ağrı, şişme, kanama, kızarma ve morarma gibi durumlar oluşmaz ve işlem sonrası günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İşlem süresi iki saattir ve kalıcılığı ise bir ile iki yıl arası cilt tipine göre değişiklik göstermektedir.

Microblading derinin en üst tabakası olan epidermis’e tek kullanımlık küçük nano iğnelerle kıl yönüne doğru çizilen çizgilerden oluşan bir işlemdir. Derinin en alt tabakası olan dermis’e inilmediği için hiçbir şekilde boyada dağılma (dövme görüntüsü) ve renk değişimi olmaz.

Renk değişimine uğrayan işlemler kanamalı ve derine uygulanan işlemlerdir. Boya çok derine indiği için zamanı geldiğinde dışarıya çıkamaz ve oksitlenme yaparak renk değişimine uğrar. Kaliteli ürünler ve uzman kişi tecrübesi bu işlemlerde en önemli etkendir. Daha önce kalıcı makyaj yapılmış ve rengi solmuş işlemleri ise microblading ile revize etmek mümkündür.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments